cloud cloud cloud cloud cloud cloud
cloud cloud

Ahtapot BSGS Ürünler

Ahtapot BSGS

Siber Olay, Açıklık, Risk İzleme ve Yönetim Sistemi

Ahtapot Bütünleşik Siber Güvenlik Sistemi, Ahtapot bileşenlerinin loğlarını analiz edip, alarm üretmek için entegre bir SIEM sistemi ile gelmektedir. Tamamen açık kaynak yazılımların entegrasyonu ile oluşan Ahtapot BSGS SIEM bileşeni, Log toplama, korelasyon, normalizasyon ve alarm üretme, 5651 imzalama ve log depolama görevlerini üstlenmektedir.

Ahtapot BSGS SIEM bileşeni, log kaybını engellemek ve tüm loğların, sayısal olarak imzalanmış ve şifrelenmiş olarak aktarımın sağlamak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda Ahtapot BSGS dışındaki siber güvenlik ürün ya da çözümlerinin de loglarını toplayıp analiz edebilecek şekilde çalışır. Standart log gönderme protokolleri ve MS Windows sistemler için özel ajan yazılımı ile, logların ağ üzerinden şifreli olarak log toplama sistemine ulaştırılmasını sağlar.

Ahtapot BSGS aynı zamanda, hassas bilgiler içeren istemcilerden dosya kopyalanması/ USB bellek takılması gibi durumları da takip etmekte ve alarm üreterek tanımlanan aksiyonları almaktadır.


Ahtapot BSGS SIEM, Kamu kurum ve kuruluşlarında yaygın olarak kullanılmakta olan 200 ‘den fazla siber güvenlik çözüm ve ürünlerinin loğlarının korelasyonunu yapabilecek şekilde geliştirilmiştir.

Yüksek ölçeklendirilebilirlik ve Yüksek erişilebilirlik yetenekleri ile, her ölçekteki ağ topolojisinde logların kayıt altına alınmasını garanti altına alır.